12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Исвиркана владината делегација на Мечкин Камен: Ова е место за херои, не...

Исвиркана владината делегација на Мечкин Камен: Ова е место за херои, не за предавници

Translate (Eng):[gtranslate]

На Мечкин Камен во Крушево околу 11.30 часот релативно мал број посетители ги пречекаа претставниците на Владата, кои беа исвиркани од дел од присутните.

„Ова е место за херои, не за предавници“, „Никогаш Северна, само Македонија“ , викаа присутните кон владините функционери.

Во Крушево каде што настаните се одбележуваат под покровителство на републичкото Собрание, владината делегацијаја претставуваат вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, а свое обраќање ќе има потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски, кој го заменува претседателот на Собранието, Талат Џафери.

РЕКЛАМА

Видеото може да го видите ТУКА.

- Реклами -