30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Скопјанец го исптепал газдата на станот во Охрид.

Скопјанец го исптепал газдата на станот во Охрид.

Translate (Eng):[gtranslate]

Гостин од Скопје го истепал газдата на станот каде бил сместен.

 

На 01.08.2020 година во 06.30 часот, во приватен сместувачки објект лоциран на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Н.А.(22) од Скопје врз сопственикот на објектот А.З.63) од Охрид. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

РЕКЛАМА

охрид нет

- Реклами -