18.8 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Свет Потресна фотографија на медицинска сестра од Бејрут со три новороденчиња во разрушена...

Потресна фотографија на медицинска сестра од Бејрут со три новороденчиња во разрушена болница

Translate (Eng):[gtranslate]

Фотографот Билал Јавич фотографирал млада медицинска сестра во болницата „Бејрут Рум“, која во својата прегратка држи три новороденчиња, опкружена со рушевини, десетици тела и повредени Ф отографија на медицинска сестра која во рацете држи три новородени …

Во вчерашната силна експлозија која го потресе цел регион и буквално избриша цели делови од главниот град на Либан Бејрут неофицијално загинаа 100 луѓе а повеќе од 4 илјади се повредени, оштетени беа многу згради како што е и зградата на болницата Рум какде е направена фотографијата.

Не се знае што е со родителите на новороденчињата

РЕКЛАМА
- Реклами -