21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаСветПотресна фотографија на медицинска сестра од Бејрут со три новороденчиња во разрушена...

Потресна фотографија на медицинска сестра од Бејрут со три новороденчиња во разрушена болница

Фотографот Билал Јавич фотографирал млада медицинска сестра во болницата „Бејрут Рум“, која во својата прегратка држи три новороденчиња, опкружена со рушевини, десетици тела и повредени Ф отографија на медицинска сестра која во рацете држи три новородени …

Во вчерашната силна експлозија која го потресе цел регион и буквално избриша цели делови од главниот град на Либан Бејрут неофицијално загинаа 100 луѓе а повеќе од 4 илјади се повредени, оштетени беа многу згради како што е и зградата на болницата Рум какде е направена фотографијата.

Не се знае што е со родителите на новороденчињата

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...