25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Тачи побарал да ја води Финансова полиција?!

Тачи побарал да ја води Финансова полиција?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Албанскиот портал Газета Експрес, објави детали од средбата на Зоран Заев и лидерот на ДПА, Мендух Тачи.

Имено, порталот објави дека Мендух Тачи на оваа средба од Зоран Заев ја побарал финаниската полиција, а како што се наведува порталот на Тачи оваа институција ќе му служи за истражување на трансферите на пари од Иран и Катар.

Веднаш по средбата Тачи ја прифати постизборната коалиција со СДСМ, а по се изгледа и ја добил оваа институција.

РЕКЛАМА

вечер

- Реклами -