27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Министерот Венко Филипче повторно во операциона сала: Уште една успешно извршена операција...

Министерот Венко Филипче повторно во операциона сала: Уште една успешно извршена операција кај 29-годишна пациентка

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство, Венко Филипче се врати во својата природна средина во операционата сала. Тој утринава заедно со колегите од Неврохиругија извршија успешна операција кај дваесет и деветгодишна пациентка.

Поради проблем со кичмата и неможноста од движење на ногата, неопходна ѝ беше итна интервенција. По операцијата таа е во добра состојба и закрепнува“, истакна Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -