22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Се удавил рибар во Вардар додека ги местел мрежите.

Се удавил рибар во Вардар додека ги местел мрежите.

Translate (Eng):[gtranslate]

Додека две лица попладнево местеле мрежи во Вардар во близина на селото Миравци, едниот маж паднал и го снемало во водата, дознава „Центар.мк“.

По неколку часовно пребарување од страна на надлежните служби, нешто пред 20 часот, мажот на возраст од 55 години е пронајден мртов од страна на жителите на селото и неговото тело е извлечено од водите на Вардар.

Лекар констатирал смрт, а според сознанија на Центар.мк, врз телото ќе биде извршена и обдукција.

РЕКЛАМА
- Реклами -