9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридКачен на камионче, вечерва во Охрид одржа митинг Гоце Цветкоски (Вегета).

Качен на камионче, вечерва во Охрид одржа митинг Гоце Цветкоски (Вегета).

Кандидатот за градоначалник од ТМРО, Гоце Цветкоски (Вегета) вечерва одржа митинг пред охриѓани качен на камионче. Тој од населбата Видобишта порача дека народот бара правда и основни услови за живот. Вели дека граѓаните се соочуваат со многу проблеми кои треба да се решат, но во минатото властите не покажале волја за интересите на граѓаните…

Видео Тука

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...