12.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаОхрид„Две солзи“ доби продолжување на лиценцата и во наредните пет години да...

„Две солзи“ доби продолжување на лиценцата и во наредните пет години да може да ја обавува својата дејност .

Погребалниот оператор „Две солзи“ доби продолжување на лиценцата и во наредните пет години да може да ја обавува својата дејност . Управителот на овој оператор Владимир Мургоски вели дека од кога работат на пазарот со оваа специфична дејност ја постигнале својата цел да стават крај на монополот на погребалните услуги и бизнис.
Погребалниот оператор „Две солзи“ работи 10 години на Охрдскиот пазар.


Деновиве ја обновивме дозволата во министрството за транспорт и врски. Продолжуваме посветено и одговорно со работата по пристапни цени, вели Мургоски.

Тој истакнува дека во овие 10 години покажале сериозен пристап кон работата , професионализмот, доверливоста … , додека успеале да направат раздвижување и драстично намалување на цените и услугите кои ги нудат.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...