10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридПецаков изрази сочуство до семејството на поранешниот градоначалник на Охрид- Никола Матлиоски-Пашата

Пецаков изрази сочуство до семејството на поранешниот градоначалник на Охрид- Никола Матлиоски-Пашата

Дозволете од мое лично име и од името на Општина Охрид да изразам најдлабоко и најискрено сочувство до семејството на поранешниот градоначалник Никола Матлиоски – Пашата, за нивната загуба.

Неговото заминување е голема загуба за нашиот град и знам дека неговите придонеси никогаш нема да бидат заборавени.

Никола Матлиоски – Пашата беше вистински водач на Охрид, кој го посвети својот живот на јавна служба. Тој беше личност со голем интегритет, мудрост и добрина, а неговото наследство ќе продолжи да ги инспирира генерациите што доаѓаат. Неговата работа како градоначалник имаше големо влијание врз општината, а неговото заминување е голема загуба за сите оние кои го познаваа.

Моите мисли и молитви се со неговото семејство во ова тешко време. Се надевам дека ќе најдете утеха во спомените што ги проживеавте со него и дека неговите достигнувања ќе продолжат да ве инспирираат и водат низ животот.

Прифатете го моето најдлабоко сочувство.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...