21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Свет Русија е прва земја во светот што ја измисли вакцината за Ковид-19-...

Русија е прва земја во светот што ја измисли вакцината за Ковид-19- Денес беше вакцинирана и ќерката на Владимир Путин.

Translate (Eng):[gtranslate]

Рускиот претседател Владимир Путин тврди дека Русите ја регистрирала првата светска вакцина против корона.

Според руската новинска агенција Тас, Путин го најави ова на состанокот со членовите на руската влада.

„Колку што знам, првата вакцина во светот за коронавирус е регистрирана утрово“, рече Путин.

РЕКЛАМА

Тас исто така објави дека една од ќерките на Путин била прва што се вакцинирала против короната.

- Реклами -