3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Скопјанец тешко повреден во сообраќајна незгода во Саранда-Албанија (Видео)

Скопјанец тешко повреден во сообраќајна незгода во Саранда-Албанија (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонски државјанин тешко е повреден во сообраќајна несреќа, што се случила во близина на албанскиот приморски град Саранда, јави телевизија Ора њуз.

Од се уште непознати причини Т.К.(44) кој управувал со автомобилот „шкода” со скопски сообраќајни ознаки, изгубил контрола врз возилото, скршнал од коловозот и удрил во карпа покрај патот.

Возилото се движело од Саранда во правец на познатото одморалиште Ксамил. Возачот кој се здобил со тешки повреди е пренесен во регионалната болница во Саранда

РЕКЛАМА