20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Николовски: Јас и Зоран Заев на нотар се откажавме од патните трошоци

Николовски: Јас и Зоран Заев на нотар се откажавме од патните трошоци

Translate (Eng):[gtranslate]

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски преку социјалните мрежи информираше дека тој и лидерот на партијата, Зоран Заев, се откажуваат од средствата за патните трошоци.

„За да дадеме пример, да бидеме оние од кои оваа иницијатива тргнува во пракса, вчера заедно со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ги потпишавме изјавите со кои јас и тој, официјално се откажуваме од средствата кои ни следуваат на имe на патни трошоци“, напиша Николовски на неговиот профил.

РЕКЛАМА
- Реклами -