13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Охриѓанец го оштетил возилото на полициски службеник

Охриѓанец го оштетил возилото на полициски службеник

Translate (Eng):[gtranslate]

Охриѓанец го оштетил возилото на полициски службеник.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.И.(45) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување на сигурноста“ и „оштетување на туѓи предмети“. Пријавениот, во повеќе наврати во изминатиот период се однесувал агресивно кон полициски службеник, а на 09.08.2020, под дејство на алкохол, на паркинг пред зграда каде живее оштетената, со остар предмет го оштетил нејзиното патничко возило „мерцедес“

ohrid net

РЕКЛАМА
- Реклами -