3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија После ваква претседателка не ни бега победа-Мери Ковачевска претседател на Задружението на...

После ваква претседателка не ни бега победа-Мери Ковачевска претседател на Задружението на Кошаркари

Translate (Eng):[gtranslate]

Од неофицијални извори дознаваме дека Мери Ковачевска е избрана за претседател на Здружението на кошаркашки прволигаши

Таа доаѓа на место на местото на Видоја Секуловски од МЗТ Скопје, чиј мандат веќе заврши, и ќе биде првата дама на чело на ова здружение.

Мери Ковачевска има  едногодишно искуство во кошарката, односно само од минатата сезона таа е дел од управа на кошаркарскиот клуб Пелистер од Битола.

РЕКЛАМА

Мери Ковачевска е исопруга на директорот на државната компанија ЕСМ, Васко Ковачевски.

Честитки и многу успех