10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаНа маратонот во Охрид ќе се трча и за ретките болести, за...

На маратонот во Охрид ќе се трча и за ретките болести, за кои уште недостига терапија

Ние ретки СПРЕМНИ!
Трчаме за да ги поддржиме пациентите со ретки болести!
Но и почитуваме мерки!
Бидете дел од нашиот тимбилдинг на Охрид трчаТ!
👇Објава на Охрид трчаТ
🇲🇰Почитувани со особено задоволство Ве известуваме дека и официјално ќе си трчаме на 30 август.💪💪💪
Потврдени и одобрени се протоколите и мерките од страна на комисијата за заразни болести и на таков начин се создадоа услови и официјално да се одржи овогодинешното издание на Охрид трчаТ.
Во овој момент тоа што итно треба да го знаете е дека бројот на учесници е лимитиран и тоа 250 учесници за полумаратонот и 250 за трката на 5км така што максимален број на учесници е 500. Во овој момент има уште 170 места за на 21км и 105 за на трката на 5км. Сите учесници кои ќе се пријават до 20 август ќе си имаат ексклузивно право да си имаат име и презиме на стартниот број. Пријавувањето е отворено до 23 август, 23 и 59 минути доколку претходно не се исполни предвидениот одобрен број за учество.
За денес е доволно а од утре почнуваме со кампања преку нашата веб страна www.ohridtrcat.mk , социјалните мрежи на Охрид трчаТ, медиумите, по мејл, да ве информираме околу протоколите, мерките, подигнувањето на стартните пакети, патеката за движење на денот на трките и се останато.
Вашето и нашето здравје и безбедност од секогаш биле и секогаш ќе се врвен приоритет за нас така што оваа година убедени сме дека сите заедно ќе сме посебно умни и послушни и на таков начин ќе се заштитиме, а со тоа и сите околу нас и нема да дозволиме едно вирусишче да не скараТ:)

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...