22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Тетово- Запалени две возила на ЕВН-заради поскапување на струјата ?

Тетово- Запалени две возила на ЕВН-заради поскапување на струјата ?

Translate (Eng):[gtranslate]

Тетовските пожарникари во текот на ноќта интервенираа на две запалени возила сопственост на електродистрибутивната компанија ЕВН Македонија.

-Околу полноќ голем број граѓани се јавија да пријават дека има запалени возила. Интервениравме на запалено возило на улица „Иво Рибар Лола” и во станбениот комплекс Блок 70. По кратка интервенција двата пожари се локализирани и изгаснати, изјави Ука Алити, командант на Тетовската терирторијатла противпожарна единица.

 

РЕКЛАМА

Увид на местата на опожарените возила изврши тетовската полиција

- Реклами -