21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Скандалозно обраќање на братот на Али Ахмети: Стремете се кон Албанија за...

Скандалозно обраќање на братот на Али Ахмети: Стремете се кон Албанија за да се спасите од оваа опасност

Translate (Eng):[gtranslate]

Фекри Ахмети, братот на Али Ахмети, лидерот на ДУИ, преку видео порака во јавноста се обрати до Албанците, но истовремено и со скандалозни квалификации за Македонците.

Како можеме да бидеме браќа со непријателот, кога тој самиот бесрамно нè става во опасност, вели Фекри, изјавувајќи дека Албанецот со сето срце не сака друго, освен Албанија, која му дала име, но дала и храброст. „За храбри сте храбри, ова и самите го знаете, но каква полза има за татковината кога не е таа што била“, вели тој.

Стремете се кон Албанија, да се спасите од оваа опасност, да кренете глава, спасете се од нивните канџи, а потоа да бидете среќни. Ако сте родољуби и Албанци, сплотете се како што беше во времето на Скендербег, рече братот на лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -