18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Свет Зарем толку брзо ја заборавија пандемијата?- Ова е базен во Вухан, местото...

Зарем толку брзо ја заборавија пандемијата?- Ова е базен во Вухан, местото од каде што излезе Короната !

Translate (Eng):[gtranslate]

Оваа фотографија доаѓа од Вухан, Кина, од местото каде што почна најголемата здравствена пандемија во историјата на човешството – коронавирусот. На неа се гледа дека никој не ги почитува мерките ниту на носење маски, ниту, пак, има дистанца. Луѓето се однесуваат како ништо да не било во градот кој пред само 6-7 месеци беше град на духови и под строги рестриктивни мерки.

РЕКЛАМА
- Реклами -