16.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Кривична за Усеини од ДУИ -Снимките го докажале тврдењето на ТОПАЛ...

Кривична за Усеини од ДУИ -Снимките го докажале тврдењето на ТОПАЛ за тепање и малтретирање

Translate (Eng):[gtranslate]

Охридската полиција констатирала дека бил употребен пиштол во нападот на Спире Топалоски од страна на Нефи Усеини, неговиот брат и уште две лица, пишува „А1он“.

Неофицијално, ова било потврдено по прегледот на снимките од видео надзорот, кои се одземени од хотелот каде вчера се случи инцидентот.

Полицијата извршила и разговори со очевидци, односно лица кои се затекнале таму во време кога Топалоски бил нападнат. Од МВР најавуваат дека ќе поднесат кривична пријава против Усеини, по што, случајот ќе треба да го процесира Обвинителството.

РЕКЛАМА

Имајќи во предвид дека ДУИ е на власт прашање е дали случајот ќе има разрешница

- Реклами -