27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Левица од Септември излегува на улица

Левица од Септември излегува на улица

Translate (Eng):[gtranslate]

Твитерџијата и истакнат член на Левица, Горан Костовски попознат под прекарот Чиз најави дека тој и неговите сопартијци планираат протести од септември. Коментирајќи ја онлајн наставата во улиштата која набрзо треба да започне тој упати порака до власта дека доколку не се обезбеди бесплатен компјутер и интернет за секоја фамилија со деца, улица не им бега.

РЕКЛАМА
- Реклами -