20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаЗабаваЗа Божик ништо нема да работи во Охрид, ама па затоа ќе...

За Божик ништо нема да работи во Охрид, ама па затоа ќе има и бесплатен паркинг.

Додека во многу градови во Македонија недела е слободен ден и паркинзите не работаат, Охриѓани треба да го чекаат Божик да уживаат во таа привилегија. За мало потсетување за Божик во Охрид не работаат буквално ни угостителските објекти..

Во продолжение ви го прикажуваме во целост соопштението:

ЈП “Билјанини Извори” ја известува јавноста дека на ден 07. 01. 2022 (петок) јавниот градски паркинг со кој стопанисува јавното претпријатие ќе е бесплатен за сите нејзини корисници.

Одлуката е донесена во име на големиот христијански празник Божиќ и на таков начин ЈП “Билјанини Извори” се приклучува во одбележувањето и славењето на христовото раѓање.

ЈП Билјанини Извори им го честита празникот на сите православни верници и им посакува многу здравје и бериќет.

За многу години “Христос се роди”

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...