За Божик ништо нема да работи во Охрид, ама па затоа ќе има и бесплатен паркинг.

Додека во многу градови во Македонија недела е слободен ден и паркинзите не работаат, Охриѓани треба да го чекаат Божик да уживаат во таа привилегија. За мало потсетување за Божик во Охрид не работаат буквално ни угостителските објекти..

Во продолжение ви го прикажуваме во целост соопштението:

ЈП “Билјанини Извори” ја известува јавноста дека на ден 07. 01. 2022 (петок) јавниот градски паркинг со кој стопанисува јавното претпријатие ќе е бесплатен за сите нејзини корисници.

Одлуката е донесена во име на големиот христијански празник Божиќ и на таков начин ЈП “Билјанини Извори” се приклучува во одбележувањето и славењето на христовото раѓање.

ЈП Билјанини Извори им го честита празникот на сите православни верници и им посакува многу здравје и бериќет.

За многу години “Христос се роди”

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here