-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаЗабаваНа 77 годишна бабичка ѝ се запалило „Пунтото“- Го возела само во...

На 77 годишна бабичка ѝ се запалило „Пунтото“- Го возела само во прва брзина..

И преголемата внимателност може да биде штетна, ако не е во насока на правилата.
Пред неколку месеци се случила вистинска драма со 77 годишната Бабичка од Бјеловар.

„Не возев пет месеци, влегов во автомобилот и се упатив кон центарот на градот.
Се сеќавам дека се префрлив на прва брзина и тргнав. Бидејќи барав место за паркирање, возев полека, го паркирав автомобилот и отидов во град. Мојата куќа е оддалечена само еден километар од Деметрова, каде што го оставив автомобилот.

Кога се вратив за еден час, полицијата и пожарникарите беа на улица. Бев шокирана кога ги видов како стојат покрај мојот автомобил, што беше покриен со пена. Ми рекоа дека се запалил “, изјави 77-годишната сопственичка на возилото Fiat Punto.

Жената од Бјеловар рече дека го возела автомобилот само со прва брзина, објави Index.hr.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...