23.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Мијалков: Веднаш Мицкоски да си поднесе оставка, членовите на Вмро не сакаат...

Мијалков: Веднаш Мицкоски да си поднесе оставка, членовите на Вмро не сакаат лажговци и преваранти.

Translate (Eng):[gtranslate]

„Стотици илјади членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ не заслужуваат да ги води некој што лаже.

На СДСМ му одговара прв човек на опозиција кој е навикнат на порази и одбива да се соочи со реалноста и одговорноста.

Време е за промени.

РЕКЛАМА

Време е за ново, сериозно раководство кое ќе ја добие поддршката од членството.

Време е за луѓе кои ќе знаат да заземат став и да го бранат со аргументи“, пишува Мијалков.

- Реклами -