9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Силјановска-Давкова до Џафери: Да ви е здраво и живо внучето и големо...

Силјановска-Давкова до Џафери: Да ви е здраво и живо внучето и големо да расте, но не смеете да одложувате седница.

Translate (Eng):[gtranslate]

На почетокот на Конститутивната седница на Собрание, збор зема Гордана Силјановска – Давкова која што му се обрати на Џафери дека раѓањето на внукот не е причина да се одложи на седницата.

„Не можам а да не ви замерам за одложувањето на Собранието. Честитки за внукот, но тоа не е причина за одложување на Собрание“, му рече Силјановска-Давкова на Џафери.

Претседателот Џафери, пак, образложи дека седница тој ден не  била воопшто закажана.

РЕКЛАМА