22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Клиника за хематологија има комплетно нов изглед.

Клиника за хематологија има комплетно нов изглед.

Translate (Eng):[gtranslate]

Со реновирањето на Дневната болница, сега целата Клиника за хематологија има комплетно нов изглед. 👏 Обезбедени се и нови најсовремени апарати за подобра и поквалитетна здравствена нега. Браво! ✊ Од почетокот на пандемијата, во дневната болница непречено се даваат медицинските услуги во две смени, а во установата целосно се спроведуваат проколите за работа. Пациентите мора да се чувствуваат безбедно и сигурно. Продолжуваме да го јакнеме нашето здравство!, истакна министерот за здравство, д-р Венко Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -