26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаМЛАДАТА СТРУМИЧАНКА МАРИЈА БРЗАКОВА ЈА НЕМА ПОВЕЌЕ ОД СЕДУМ МЕСЕЦИ – ЗАСЕГА...

МЛАДАТА СТРУМИЧАНКА МАРИЈА БРЗАКОВА ЈА НЕМА ПОВЕЌЕ ОД СЕДУМ МЕСЕЦИ – ЗАСЕГА НИ ТРАГА НИ ГЛАС!

Повеќе од седум месец нема ни трага ни глас од Марија Брзакова, девојката која мистериозно исчеззна. Во изминатиов период се проширија бројни шпекулации за Марија, што е и лочгично за еден вака мистериозен случај. Една од нив беше дека Марија можеби ја напуштила земјава, иако тоа е многу тешко веројатно, бидејќи како што кажаа нејзините најблиски, таа кога заминала, кај себе немала лични документи. Сите овие месеци Марија се бара и преку групи на социјални мрежи, кои бројат поголем број членови.

 

Се споделуваат фотографии од младата жена и мајка на малолетно дете, а граѓаните се молат за било какви информации да се јават или во МВР, или на телефонскиот број кој беше оставен за контакт, но и тоа се покажа како безуспешно. Потрагата по Марија продолжува и понатаму и се надеваме дека наскоро ќе биде пронајдена жива и здрава.

Струмица Денес

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...