18 C
Ohrid
недела, септември 19, 2021
Почетна Македонија МЛАДАТА СТРУМИЧАНКА МАРИЈА БРЗАКОВА ЈА НЕМА ПОВЕЌЕ ОД СЕДУМ МЕСЕЦИ – ЗАСЕГА...

МЛАДАТА СТРУМИЧАНКА МАРИЈА БРЗАКОВА ЈА НЕМА ПОВЕЌЕ ОД СЕДУМ МЕСЕЦИ – ЗАСЕГА НИ ТРАГА НИ ГЛАС!

Translate (Eng):[gtranslate]

Повеќе од седум месец нема ни трага ни глас од Марија Брзакова, девојката која мистериозно исчеззна. Во изминатиов период се проширија бројни шпекулации за Марија, што е и лочгично за еден вака мистериозен случај. Една од нив беше дека Марија можеби ја напуштила земјава, иако тоа е многу тешко веројатно, бидејќи како што кажаа нејзините најблиски, таа кога заминала, кај себе немала лични документи. Сите овие месеци Марија се бара и преку групи на социјални мрежи, кои бројат поголем број членови.

 

Се споделуваат фотографии од младата жена и мајка на малолетно дете, а граѓаните се молат за било какви информации да се јават или во МВР, или на телефонскиот број кој беше оставен за контакт, но и тоа се покажа како безуспешно. Потрагата по Марија продолжува и понатаму и се надеваме дека наскоро ќе биде пронајдена жива и здрава.

РЕКЛАМА

Струмица Денес

- Реклами -