Стојанче Стоилов, позитивен на Ковид-19 !!

Капитенот на ракометниот клуб Вардар, Стојанче Стоилов, е позитивен на Ковид-19. Тој се тестирал откако се пожалил на омалаксаност по вчерашниот тренинг, а тестот бил позитивен.

Стоилов ќе биде 14 дена во изолација, а ќе бидат тестирани и другите играчи на клубот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here