9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаUncategorized @mkШилегов: Jас можев да прскам нон стоп против комарци но е штетно...

Шилегов: Jас можев да прскам нон стоп против комарци но е штетно за здравјето на граѓаните бидеќи прскаме со оргинални препарати !!!

За градските власти дождот е виновен што во Скопје има наезда на комарци. Скопскиот градоначалник вели прскале пред десетина дена и предупреди дека зачестените интервенции се опасни по здравјето на граѓаните. Токму временската прогноза го одложи за утре вонредното прскање од авион.

Со авионското прскање ќе бидат опфатени над 10 илјади хектари и 54 жаришта на комарци. За вонредната дезинсекција, Шилегов тврди дека нема да се потрошат дополнителни средства од градската каса.

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ го обвини градоначалникот дека е неспособен да се справи со комарците, а со тоа го загрозувал здравјето на граѓаните.

– Шилегов капитулираше пред комарците, а не пак да решава инфраструктурни проблеми на граѓаните на Скопје. Обично прскање против комарци се претвори во епска битка против злосторничките комарци што само ја покажува еклантната неспособност, неработа и популизам на Шилегов. Стои во реакцијата на советниците од опозицијата.

сител

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...