0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Двајца жители на Дебар нападнале и омаловажувале полициски службеници.

Двајца жители на Дебар нападнале и омаловажувале полициски службеници.

Translate (Eng):[gtranslate]

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против У.Ј.(55) од Дебар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“ и против Е.Ј.(18) од Дебар поради постоење основи на сомнениеза сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“.

На 05.08.2020 на ул.„Братство Единство“ во Дебар првопријавениот физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи, додека второпријавениот се однесувал агресивно и ги омаловажувал полициските службеници.

РЕКЛАМА