19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаСолза Грчева: Леле ако дојде Апасиев со мене на дуел пердуви ќе...

Солза Грчева: Леле ако дојде Апасиев со мене на дуел пердуви ќе летаат од него !!

Лидерот на Глас за Македонија, Солза Грчева, ги потврди обвинувањата дека ВМРО ДПМНЕ ја формирала партијата на Димитар Апсиев, со проценка дека таа партија ќе земе гласови од СДСМ.

Тоа ми го потврди поранешниот генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ и поранешен премиер, Емил Димитриев, вели Грчева.

Во коментар на Vasko Eftov Fan Club, Грчева го повика Апасиев на телевизиски дуел за да ги расчистат обие работи:

Еве јас го канам на дуел. Да видиме чии пердуви ќе летаат, вели Грчева.

Грчева проценува дека на следните избори Апасиев ќе им одземе десет пратеници на ВМРО ДПМНЕ.

Според Грчева, Апасиев бегаше од дебати дека немаше аргументи. Ова што го кажа Бачев за формирањето на Левица е до збор точно. Лично ми го кажа Емил Димитриев кога ги формираа. Демек ќе земале леви гласови. Тогаш бев во Собрание. Само касно ќе се освестат овие кои го фалат. На следните избори од ДПМНЕ ќе им земе уште 10 пратеници.

Од делувањето на Апасиев корист ќе имаат Зоран Заев и СДСМ, проценува Грчева!

Заев си гледа сеир. Да сакаше да го урне Апасиев пред избори само ќе кажеше дека бил советник на Катица Јанева и ја палеше канцеларијата на Иванов. На ниту еден протест не излезе на говорница. Ама Заев итро си одигра со него. Дечкото зема десни, и речиси ниту еден глас од левите, вели таа.

Според Грчева и во ВМРО ДПМНЕ и нивните гласачи да направија мала анализа пред изборите ќе дојдоа до истите заклучоци.

Прва ја проценив Катица Јанева кога сите ја креваа во небо. И за ова помнете ми ги зборовите. А со доцентска плата не се купуваат станови и бесни коли. Кој разбрал, разбрал, вели Грчева.

Извор: vocentar.com

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...