18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Вело Маркоски: На почетокот се плашев од овој вирус, но сега ни...

Вело Маркоски: На почетокот се плашев од овој вирус, но сега ни јас се плашам, ниту пак моите блиски !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Најинтересните парчиња од вчерашното гостување на др Вело Марковски на српска телевизија, па вие размислете си за тоа маските, вакцините…итн !15 милијарди долари на ден се трошат за потребите на здравствените системи ширум светот истакна професор доктор Вело Марковски говорејќи за српска телевизија во врска со пандемијата на коронавирусот. Тој истакна дека на почетокот на пандемијата се создала огромна паника, а притоа фокусот не бил ставен на научните истражувања и анализи.

Тој ја потенцираше сумата на пари која се троши за борба со Ковид 19 како една од причините поради кои фармацевтската индустрија има најголемо влијание во текот на пандемијата.

 

Најинтересните парчиња од вчерашното гостување на др Вело Марковски на српска телевизија, па вие размислете си за тоа маските, вакцините…итн !

Posted by Зоран Ристески Македонец on Среда, 26 август 2020

РЕКЛАМА

- Реклами -