17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаВело Маркоски: На почетокот се плашев од овој вирус, но сега ни...

Вело Маркоски: На почетокот се плашев од овој вирус, но сега ни јас се плашам, ниту пак моите блиски !!

Најинтересните парчиња од вчерашното гостување на др Вело Марковски на српска телевизија, па вие размислете си за тоа маските, вакцините…итн !15 милијарди долари на ден се трошат за потребите на здравствените системи ширум светот истакна професор доктор Вело Марковски говорејќи за српска телевизија во врска со пандемијата на коронавирусот. Тој истакна дека на почетокот на пандемијата се создала огромна паника, а притоа фокусот не бил ставен на научните истражувања и анализи.

Тој ја потенцираше сумата на пари која се троши за борба со Ковид 19 како една од причините поради кои фармацевтската индустрија има најголемо влијание во текот на пандемијата.

 

Најинтересните парчиња од вчерашното гостување на др Вело Марковски на српска телевизија, па вие размислете си за тоа маските, вакцините…итн !

Posted by Зоран Ристески Македонец on Среда, 26 август 2020

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...