16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Заев: Гледа народот, нема повеќе корупција- Мијалков и Тодоров ќе одговараат ако...

Заев: Гледа народот, нема повеќе корупција- Мијалков и Тодоров ќе одговараат ако има докази

Translate (Eng):[gtranslate]

Одговарајќи на новинарско прашање дали конечно ќе стигне правдата во Македонија мандатарот Зоран Заев вчера реча дека не само Сашо Мијалков и Никола Тодоров туку и останати функционери меѓу кои и дел од СДСМ ќе одговараат пред законите.

„Не само Мијалков и Тодоров кои ги споменавте, туку има и наши високи функционери на обвинителна клупа и сите ќе си одговараат ако има докази за нив, никој нема да се спаси од одговорност. Народот гледа и посматра и ќе не казни сите ако правиме некакви дилови со правдата. Тоа е столбот на една држава која се стреми кон ЕУ, нема шанси некој да се спаси со политички врски, без разлика кој со кого седи на маса овие денови’, изјави Заев.

 

РЕКЛАМА

 

 

 

 

 

- Реклами -