21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Заев: Нема кај мене извини, ако има докази и Мијалков ќе...

Заев: Нема кај мене извини, ако има докази и Мијалков ќе лежи во затвор !!

Translate (Eng):[gtranslate]

На новинарско прашање како што пренесува порталот “Мактел” – дали ќе има правда во земјава, Зоран Заев одговорил:

– НЕ САМО МИЈАЛКОВ И ТОДОРОВ КОИ ГИ СПОМЕНАВТЕ, ТУКУ ИМА И НАШИ ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕРИ НА ОБВИНИТЕЛНА КЛУПА И СИТЕ ЌЕ СИ ОДГОВАРААТ АКО ИМА ДОКАЗИ ЗА НИВ, НИКОЈ НЕМА ДА СЕ СПАСИ ОД ОДГОВОРНОСТ. НАРОДОТ ГЛЕДА И ПОСМАТРА И ЌЕ НЕ КАЗНИ СИТЕ АКО ПРАВИМЕ НЕКАКВИ ДИЛОВИ СО ПРАВДАТА. ТОА Е СТОЛБОТ НА ЕДНА ДРЖАВА КОЈА СЕ СТРЕМИ КОН ЕУ, НЕМА ШАНСИ НЕКОЈ ДА СЕ СПАСИ СО ПОЛИТИЧКИ ВРСКИ, БЕЗ РАЗЛИКА КОЈ СО КОГО СЕДИ НА МАСА ОВИЕ ДЕНОВИ.

Извор: Мактел

РЕКЛАМА
- Реклами -