15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Изгореа четири шлепери на паркинг во Бутел- причината се истражува

Изгореа четири шлепери на паркинг во Бутел- причината се истражува

Translate (Eng):[gtranslate]

Четири камиони паркирани на плац во Бител изгореа целосно, доцна синоќа. Пожарникарите го гасеa огромниот пожар со седум возила. Другите шлепери кои биле паркирани не се зафатени.

„Интервенција на паркинг за камиони во Бутел. Запалени 4 товарни возила марка Волво. Брза и навремена интервенција спречи палење на повеќе паркирани камиони и прилолки, изјавија синоќа од Противпожарната бригада во Скопје.