22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија МВР со детали за изгорените камиони во Бутел

МВР со детали за изгорените камиони во Бутел

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера околу 30 минути пред полноќ во било пријавено дека во Скопје на ул.“Александар Урдарески“ на плац за камиони биле опожарени три камиони влекачи со полуприколки, од кои едниот бил празен, а два натоварени со волница и една полуприколка без влекач. Од пожарот на соседниот плац биле делумно опожарени две полуприколки и четири полуприколки-ладилници, информираат од МВР.

Пожарот бил локазизиран од Бригадата за противпожарна заштита.

Во тек е увид од увидна екипа од СВР Скопје.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -