19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЏафери испадна поголем Македонец од сите. (Видео)

Џафери испадна поголем Македонец од сите. (Видео)

Со зборовите го почитувам уставот и законите во Ребулика Македонија сакаше да ги натера сите пратеници едногласно да кажат Република Македонија без да го  употребат зборот ”Северна”

По дводневната расправа со 62 гласа „ЗА“ беше изгласана новата Влада. „ПРОТИВ“ гласаа 51 пратеник, а воздржани немаше.

 

 

Моментот кога сфаќаш дека Џафери е поголем Македонец од северџаниве ❤️🤗

Posted by Vladimir Blazev on Недела, 30 август 2020

Моментот кога сфаќаш дека Џафери е поголем Македонец од северџаниве ❤️🤗

Gepostet von Vladimir Blazev am Sonntag, 30. August 2020

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...