23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Го прегазил виљушкар, починал на пат кон болница

Го прегазил виљушкар, починал на пат кон болница

Translate (Eng):[gtranslate]

Маж од Свети Николе бил прегазен од виљушкар, по што на пат кон болница починал. Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Свети Николе. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

 

„На 29.08.2020 во 09,00 часот било пријавено дека во с.Ерџелија-штипско, во хангар од работна машина-виљушкар управувана од С.А.(54) бил прегазен М.Г.(58) од Свети Николе, кој на пат за Медицинскиот центар Штип починал” соопштува полицијата.

РЕКЛАМА

Извор мкд.мк

- Реклами -