23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Како што се појави така и исчезна мистериозниот споменик во Центар

Како што се појави така и исчезна мистериозниот споменик во Центар

Translate (Eng):[gtranslate]

Мистериозно исчезна споменикот од Илинденска. Како што беше поставен така и го снема од крстосницата на булеварот Илинден со улицата Аминта трети.

Споменикот кој вчера утрото предизвика изненадување кај жителите на Центар и бројни реакции на социјалните мрежи е остранет пред воопшто јавноста да дознае кој и со каква цел го поставил.

Од градот Скопје за Сител рекоа дека тие воопшто не се одговорни за поставување на споменици и немаат информација за статуата на Илинденска.

РЕКЛАМА

Од општината Центар не добивме одговор.

сител

- Реклами -