17.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаКако што се појави така и исчезна мистериозниот споменик во Центар

Како што се појави така и исчезна мистериозниот споменик во Центар

Мистериозно исчезна споменикот од Илинденска. Како што беше поставен така и го снема од крстосницата на булеварот Илинден со улицата Аминта трети.

Споменикот кој вчера утрото предизвика изненадување кај жителите на Центар и бројни реакции на социјалните мрежи е остранет пред воопшто јавноста да дознае кој и со каква цел го поставил.

Од градот Скопје за Сител рекоа дека тие воопшто не се одговорни за поставување на споменици и немаат информација за статуата на Илинденска.

Од општината Центар не добивме одговор.

сител

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...