19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаУапсени припадници на ИСИС во Куманово, на нив имале самоубиствени елеци...

Уапсени припадници на ИСИС во Куманово, на нив имале самоубиствени елеци !!!!!!!

Во антитерористичка акција уапсени се тројца кумановци утрово. Од МВР потврдуваат дека се уапсени три лица во Куманово не кажуваат за што се сомничат.

Според неофицијални информации станува збор за припадници на ИСИС, повратници од Сирија кои наводно дошле во Македонија да изведуваат напади и да регрутираат кадри.

Утрово неофицијално биле направени претреси во Куманово и Скопје и било најдено огромно количенство оружје, воена опрема и елеци за самоубиствени напади, пишува фокус.мк

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...