Уапсени припадници на ИСИС во Куманово, на нив имале самоубиствени елеци !!!!!!!

Во антитерористичка акција уапсени се тројца кумановци утрово. Од МВР потврдуваат дека се уапсени три лица во Куманово не кажуваат за што се сомничат.

Според неофицијални информации станува збор за припадници на ИСИС, повратници од Сирија кои наводно дошле во Македонија да изведуваат напади и да регрутираат кадри.

Утрово неофицијално биле направени претреси во Куманово и Скопје и било најдено огромно количенство оружје, воена опрема и елеци за самоубиствени напади, пишува фокус.мк

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here