17.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаБитолската апелација ја отфрли гаранцијата од 30.000 евра: Браќата Усеини остануваат во...

Битолската апелација ја отфрли гаранцијата од 30.000 евра: Браќата Усеини остануваат во притвор

Нефи Усеини, советникот од ДУИ во општината Охрид, и неговиот брат остануваат во притвор, откако битолска Апелација ја отфрли одлуката на Судот од Охрид да се прифати гаранцијата од 30 илјади евра на осомничените за да излезат од притвор, објави ТВ 24.
Двајцата се сомничат за делото насилствo во врска со инцидентот кој се случил пред хотел во Охрид, односно за напад врз охриѓанецот Спирко Топалоски .
Осумдневниот притвор на браќата Усеини им истекува во четврток, кои сами се пријавија во охридскиот затвор откако претходно една недела дена беа недостапни за полицијата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...