21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Битолската апелација ја отфрли гаранцијата од 30.000 евра: Браќата Усеини остануваат во...

Битолската апелација ја отфрли гаранцијата од 30.000 евра: Браќата Усеини остануваат во притвор

Translate (Eng):[gtranslate]

Нефи Усеини, советникот од ДУИ во општината Охрид, и неговиот брат остануваат во притвор, откако битолска Апелација ја отфрли одлуката на Судот од Охрид да се прифати гаранцијата од 30 илјади евра на осомничените за да излезат од притвор, објави ТВ 24.
Двајцата се сомничат за делото насилствo во врска со инцидентот кој се случил пред хотел во Охрид, односно за напад врз охриѓанецот Спирко Топалоски .
Осумдневниот притвор на браќата Усеини им истекува во четврток, кои сами се пријавија во охридскиот затвор откако претходно една недела дена беа недостапни за полицијата.

РЕКЛАМА
- Реклами -