23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Забава Ни ''сељаците'' не се тоа што беа: На забавата со Аца Лукас...

Ни ”сељаците” не се тоа што беа: На забавата со Аца Лукас во Охрид никој не се качувал на маса, и не кршел чаши?!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Синоќа во Охрид, публиката се покажала како доста дисциплинирана иако никој не веруваше на тоа бидеќи кога се работи за Аца Лукас од секогаш имало урлање, качување на маси дишење во врат, кршење чаши и.т.н. Картите биле во ограничен број, присутните ги почитувале мерките од држење растојание.  Иако пред еден месец музичарот го откажа најавениот концерт во Охрид, поради бурните реакции на јавноста и претпоставките дека концертот ќе прерасне во журка на која нема да се почитуваат здравствените препораки, сепак синоќа Лукас одржал настан кој според присутните поминал во доста мирна атмосфера со што ваквите концерти кажано се за почит од страна на организатороите и гостите се разбира,пишуваат твитерџиите.Нема достапен опис

 

РЕКЛАМА
- Реклами -