19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаЗабаваНи ''сељаците'' не се тоа што беа: На забавата со Аца Лукас...

Ни ”сељаците” не се тоа што беа: На забавата со Аца Лукас во Охрид никој не се качувал на маса, и не кршел чаши?!!

Синоќа во Охрид, публиката се покажала како доста дисциплинирана иако никој не веруваше на тоа бидеќи кога се работи за Аца Лукас од секогаш имало урлање, качување на маси дишење во врат, кршење чаши и.т.н. Картите биле во ограничен број, присутните ги почитувале мерките од држење растојание.  Иако пред еден месец музичарот го откажа најавениот концерт во Охрид, поради бурните реакции на јавноста и претпоставките дека концертот ќе прерасне во журка на која нема да се почитуваат здравствените препораки, сепак синоќа Лукас одржал настан кој според присутните поминал во доста мирна атмосфера со што ваквите концерти кажано се за почит од страна на организатороите и гостите се разбира,пишуваат твитерџиите.Нема достапен опис

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...