18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Шилегов -Викаат има комарци , мене искрено годинава ниту еден не ме...

Шилегов -Викаат има комарци , мене искрено годинава ниту еден не ме каснал

Translate (Eng):[gtranslate]

Состојбата со комарците веќе е ублажена, вели скопскиот градоначалник Петре Шилегов за Алсат Телевизија. Тој очекува в петок кога ќе заврши прскањето против возрасните комарци да заврши и маката на скопјани. Но, за разлика од повеќето граѓани, Шилегов вели дека него цела година не го каснал ниту еден комарец.

„Секогаш кога се прска треба да се мисли пред сè на здравјето на луѓето, затоа што прскате хемикалија и токму заради тоа таа мора да биде по сериозни протоколи и препораки од здравствените власти“, рече Шилегов.

Прашање: Скопјани постојано негодуваат дека добиваат убоди од комарците. Па сакам да ве прашам, дали вие добивате убоди?

РЕКЛАМА

„Годинава не. Јас живеам во Тафталиџе немам слушнато дека имаме проблем, барем во соседството во коешто јас живеам“, одговори Шилегов.

Алсат Тв

- Реклами -