6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаАпасиев за Груби- Ставивте за министер Тепач и хушкач на етничка омраза...

Апасиев за Груби- Ставивте за министер Тепач и хушкач на етничка омраза сега со ќотек ќе внесува мир во етничките заедници

Апасиев во своето обраќање во парламентот се осврна и на изборот на министри, наведе повеќе министри кои ги нарече паднатите ангели на Сорос и при тоа ги спомна министерот  Бојан Маричиќ и министерката Мила Царовска за кои рече дека тие и еден куп други министри дојдоа од невладините организации. Посебен случај го наведе Груби за кој како што рече бил поставен за министер со интервенција на амбасадорското лоби. Да биде иронијата поголема го ставија министер за меѓуетнички односи оној кој е најголем хушкач на етничка омраза ,тепач и насилник од калето кој ете сега треба да внесува мир -веројатно со ќотек во етничките заедници.

Сите овие станаа цицачи на владата , кои се направија фејсбук милиционери и цел ден седат на фејсбук и пратат кој што пишува,

И за крај Апасиев додаде -За шарената револуција -Таа не беше предавничка таа беше предадена

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...