16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Апасиев за Груби- Ставивте за министер Тепач и хушкач на етничка омраза...

Апасиев за Груби- Ставивте за министер Тепач и хушкач на етничка омраза сега со ќотек ќе внесува мир во етничките заедници

Translate (Eng):[gtranslate]

Апасиев во своето обраќање во парламентот се осврна и на изборот на министри, наведе повеќе министри кои ги нарече паднатите ангели на Сорос и при тоа ги спомна министерот  Бојан Маричиќ и министерката Мила Царовска за кои рече дека тие и еден куп други министри дојдоа од невладините организации. Посебен случај го наведе Груби за кој како што рече бил поставен за министер со интервенција на амбасадорското лоби. Да биде иронијата поголема го ставија министер за меѓуетнички односи оној кој е најголем хушкач на етничка омраза ,тепач и насилник од калето кој ете сега треба да внесува мир -веројатно со ќотек во етничките заедници.

Сите овие станаа цицачи на владата , кои се направија фејсбук милиционери и цел ден седат на фејсбук и пратат кој што пишува,

И за крај Апасиев додаде -За шарената револуција -Таа не беше предавничка таа беше предадена

РЕКЛАМА
- Реклами -