0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Нова измена: Болницата во Козле од утре ќе работи само за деца...

Нова измена: Болницата во Козле од утре ќе работи само за деца позитивни на Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Вториот Ковид центар во државата од утре затворен за возрасни пациенти. Во болницата во Козле како и порано ќе третираат само позитивни и сомнителни деца на корона вирусот. Денеска биле испуштени повозрасните пациенти кои поради Ковид 19 биле хоспитализирани таму, а само мал број од нив биле препратени на долекување на Инфективна.

Педијатрите од болницата велат дека нема да вратат ниту едно дете во фебрилна состојба, но доколку нема корона ќе биде препратено на Детската клиника.

Повеќе детали во вестите во 21 часот на Сител Тв.

РЕКЛАМА