17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаНова измена: Болницата во Козле од утре ќе работи само за деца...

Нова измена: Болницата во Козле од утре ќе работи само за деца позитивни на Ковид-19

Вториот Ковид центар во државата од утре затворен за возрасни пациенти. Во болницата во Козле како и порано ќе третираат само позитивни и сомнителни деца на корона вирусот. Денеска биле испуштени повозрасните пациенти кои поради Ковид 19 биле хоспитализирани таму, а само мал број од нив биле препратени на долекување на Инфективна.

Педијатрите од болницата велат дека нема да вратат ниту едно дете во фебрилна состојба, но доколку нема корона ќе биде препратено на Детската клиника.

Повеќе детали во вестите во 21 часот на Сител Тв.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...