19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаАпел за помош на 4-годишната Љубица од Скопје.

Апел за помош на 4-годишната Љубица од Скопје.

4 годишната Љубица боледува од телектаза (карцином) на белите дробови и за тоа треба да и биде изваден лобус.

Првично е лекувана на Детската клиника, но семејството решава лекувањето да се продолжи во приватна болница.

Семејството Живковиќ нема никакви парични примања, биле одбиени за социјална помош, а одговор за туѓа нега се уште чекаат. Мајката Оливера болката од загуба на дете ја почуствувала со загубата на три деца.

На семејството Живковиќ им се потребни 6795 евра за да може нивната ќерка да се лекува.
Да бидеме хумани и да донираме да и овозможиме на Љубица да има безгрижно детство.

Телефонски број за донации преку мрежата на Телеком: 070 143-177

Сметка за донација: 300001000026580
Комерцијална банка
Целна дознака: Донација за Љубица Живковиќ

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...