-0.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Апел за помош на 4-годишната Љубица од Скопје.

Апел за помош на 4-годишната Љубица од Скопје.

Translate (Eng):[gtranslate]

4 годишната Љубица боледува од телектаза (карцином) на белите дробови и за тоа треба да и биде изваден лобус.

Првично е лекувана на Детската клиника, но семејството решава лекувањето да се продолжи во приватна болница.

Семејството Живковиќ нема никакви парични примања, биле одбиени за социјална помош, а одговор за туѓа нега се уште чекаат. Мајката Оливера болката од загуба на дете ја почуствувала со загубата на три деца.

РЕКЛАМА

На семејството Живковиќ им се потребни 6795 евра за да може нивната ќерка да се лекува.
Да бидеме хумани и да донираме да и овозможиме на Љубица да има безгрижно детство.

Телефонски број за донации преку мрежата на Телеком: 070 143-177

Сметка за донација: 300001000026580
Комерцијална банка
Целна дознака: Донација за Љубица Живковиќ