17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаМува не ги лази, дали има или нема корона: Нови снимки од...

Мува не ги лази, дали има или нема корона: Нови снимки од млади кои се журкаат во Скопје без почитување на протоколите

Нова викенд забава со прекршување на здравствените протоколи. На снимките кои беа испратени до Сител се гледа дека во кафе бар во скопската населба Тафталиџе. Поголем број млади се забавуваат без маски, ниту држат соодветно растојание. Настанот синоќа бил пријавен и во Државниот пазарен инспекторат. Инспекторите по направениот вонреден надзор најавија кривична пријава за угостителскиот објект.

-При една дојава телефонска извршен е инспекциски надзор на кафе барот 101 на улуцата Митрополит Теодосие Гологанови притоа беше контатирано дека има организирано забава со диџеј поголема група на млади луѓе собрано со гласна музика и тие повеќето беа на нозе. И колегите наши согласно протоколите на Владата контатираа прекршување на протоколот за што ќе биде поднесена кривична пријава, изјави за Сител Џелал Максути, од Државниот пазарен инспекторат.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...