13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицајци уапсиле друг полицаец бидеќи не сакал да им се идентификува

Полицајци уапсиле друг полицаец бидеќи не сакал да им се идентификува

Полицајци ноќеска во три часот по полноќ привеле свој колега бидејќи одбил да се идентификува и се однесувал агресивно кон нив.

Инцидентот се случил на улицата „Александар Урдаревски“ во Скопје при контрола на неговото возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки. Агресивниот полицаец бил приведен во полициското одделение Шуто Оризари.

Известен е Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди за натамошна постапка.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...