Започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ против поскапувањето на струјата

Со паролата „Скапа струја, сиромашен народ“ попладнево пред Министерство за правда почна протестот на ВМРО-ДПМНЕ против поскапувањето на струјата.

Откако пристигнаа лидерот на партијата Христијан Мицкоски и членовите на потесното раководство, учесниците на протестот се упатија кон Регулаторната комисија која е и крајна дестинација.

Се очекува Мицкоски да се обрати пред Регулаторната комисија.

На протестот се слуша скандирање, учесниците извикуваат „оставка“, „мафија и „мафија на робоија“, а некои носат и транспаренти со пораката „Заев полни џеб, народот нема леб“.

Иако протестот е организиран согласно КОВИД протоколите, пропишаната дистанца не се почитува.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here