24.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Инцидент на протестот на ВМРО ДПМНЕ-Нападната екипата на ТВ Ал Џезеира (Видео)

Инцидент на протестот на ВМРО ДПМНЕ-Нападната екипата на ТВ Ал Џезеира (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

За време на денешниот протест на ВМРО ДПМНе била напданата новинарската екипа на Ал џезаира Балкан.За ова информираше нападнатата новинарка Милка Смилевска преку својот ФБ профил:

-Дечкото на првото видео што го пријавив на полицаецот, не нападна со колегата Јорде и ми го бутна микрофонот додека снимав изјава, претходно ме праша дали сум од Ал Јазеера и тоа беше повод за нападот. Полицијата го приведе и ке му поднесе пријава. Јас нема да го тужам.

РЕКЛАМА
- Реклами -