24.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Професорот кој беше обвинет за злоупотреба на малолетно лице денес си го...

Професорот кој беше обвинет за злоупотреба на малолетно лице денес си го одзеде животот во затворот Шутка.

Translate (Eng):[gtranslate]

Професор кој беше под истрага за обид за сил*ва*е малолетничка, си го одзел животот, дознава Алсат.

Според нашите извори, професорот се обесил со чаршав, за време на прошетката на останатите затвореници во кругот на КПУ, затвор Скопје.

Лицето С.М. беше под истрага за обид за с*лува*е на малолетно лице на возраст од 8 години.

РЕКЛАМА

Настанот се случи во почетокот на годинава, а во полиција го пријавила мајката на девојчето.

 

- Реклами -